EMILIA SZALKOWSKA-KIM

KOREA POŁUDNIOWA - SEUL

EMILIA SZALKOWSKA-KIM
EMILIA SZALKOWSKA-KIM

Emilia Szalkowska-Kim, doktor. Pracowała jako adiunktka w Instytucie Językoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, do 2019 r. jako assistant professor w Departamencie Studiów Polskich na Uniwersytecie Studiów Międzynarodowych Hankuk (Hankuk University of Foreign Studies) w Seulu. Jej zainteresowania naukowe to: fonetyka, fonologia i semantyka porównawcza (język polski i język koreański), nauczanie i przyswajanie języka polskiego jako obcego.

Znawczyni fonetyki polskiej i koreańskiej, znakomita lektorka języka polskiego jako obcego, współorganizatorka konkursów krasomówczych dla studentów koreańskiej polonistyki, współorganizatorka koreańskich edycji konferencji w ramach „Spotkań Polonistyk Trzech Krajów – Chiny, Korea, Japonia”, popularyzatorka kultury koreańskiej w Polsce.

Przez wiele lat wykładowczyni na polonistyce Uniwersytetu Studiów Międzynarodowych Hankuk. Prowadziła lektoraty języka polskiego oraz wykłady z polskiej gramatyki, a szczególnie na temat fonetyki i fonologii kontrastywnej.

Przewiń na górę