WANG JUN

CHINY - CHONGQING

Wang Jun urodziła się 21 marca 1996 roku w Daqing w Chinach. Wykładowczyni języka polskiego. 

W latach 2014-2018 studiowała polonistykę na Harbińskim Uniwersytecie Pedagogicznym. W latach 2018-2020 odbyła studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na kierunku międzynarodowe studia polskie ze specjalizacją translatorską. Także na Uniwersytecie Śląskim ukończyła Podyplomowe Studia Nauczania Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego.

  • The Current Situation and Problems of the Development of Polish Television Industry in the Context of Belt and Road, Western Radio and Television, paździenik 2020 
  • The Current Situation and Dilemma of Public Television in Poland, Drama House, styczeń 2021  
  • Current New Trends in the Development of New Media Industry in Poland, Journalism Research Guide, grudzień 2020 
  • Analysis of the Evolutionary Path and Characteristics of Poland’s Innovation Policy, Country and Regional Studies, marzec, 2020 
  • Comparative Analysis of Technological Innovation Policies in China and Poland, Contemporary Economy, lipiec, 2020 

Wang Jun można uznać za jedną z prekursorek pierwszej polonistyki w Chongqing (a kolejnej w Chinach). Z liczną grupą swoich studentów zorganizowała specjalne zajęcia w ramach Dnia Języków w Szkole Podstawowej nr 20 w Rudzie Śląskiej (online).

Wang Jun od roku 2018 uczy języka polskiego na Syczuańskim Uniwersytecie Studiów Międzynarodowych w Chongqing w Chinach.  

Przewiń na górę